Ahoj všichni!

Moje jméno je Jary Tauber (čteno česky Jary..) a pocházím z Kladna. Poprvé jsem vzal do ruky kytaru, když mi bylo 13 let a od té doby se z nás stali nerozluční přátelé. Stalo se tak po návštěvě koncertu kapely KISS, která mi byla velkou inspirací. Osud tomu chtěl, že dva roky na to jsem začal hrát s kapelou KISS revival Praha, což pro mě byla skvělá zkušenost.  V 17 letech jsem začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde jsem vystudoval obor – Kytara rock. Už před tím jsem věděl, že na škole učí Petr Janda (Olympic) a bylo mým velkým snem se s ním setkat. V průběhu prvního ročníku jsem dostal nabídku navštěvovat jeho hodiny nad rámec svého rozvrhu a od první chvíle jsme si dobře rozuměli, za což jsem dodnes velmi vděčný.

V 18 letech jsem začal hrát se svou první autorskou kapelou Plán B, se kterou jsme v roce 2017 vydali i desku.  O rok později jsem dostal nabídku vystupovat ve dvojici s Petrem Jandou na jeho podzimním americkém turné, které pro mě bylo obrovskou zkušeností a zážitkem.
Úžasné bylo, když přišla další nabídka a odehráli jsme spolu na jaře 2019 turné po Austrálii a Novém Zélandu. V roce 2020 proběhlo tour na Floridě. Spolupráce vyvrcholila společným singlem „Tolikrát“ 2022. V roce 2023 jsem doprovodil Petra Jandu na koncertech v New Yorku a New Jersey, kde jsem dostal i příležitost mu předskakovat se svými písněmi.

Od roku 2020 se věnuji své sólové tvorbě. 

V dubnu roku 2022 jsem vydal své debutové album s názvem „Tolikrát“. Ve stejném roce jsem získal ocenění v rámci předávání cen Legendy Nočního proudu v kategorii Objev roku, které uděluje pořad Noční proud a Český rozhlas 2

Mimo koncertování se svou kapelou, skládání vlastních písniček či písniček pro jiné interprety, občas píši texty, vyučuji kytaru, nebo pomáhám ve studiu jako muzikant. Příležitostně jezdím společně se svým kamarádem a kolegou zahrát dětem či seniorům, což je pro mě milé hudební zpestření.

Jsem rád, že jste zavítali na mé webové stránky. Mé nejaktuálnější dění můžete sledovat na mých sociálních sítích a budu se na vás těšit brzy na některém z koncertů!