O Mně

Ahoj všichni!

Moje jméno je Jary Tauber a pocházím z Kladna. Poprvé jsem vzal do ruky kytaru, když mi bylo 13 let a od té doby se z nás stali nerozluční přátelé. Stalo se tak po návštěvě koncertu kapely KISS, která mi byla obrovskou inspirací. Osud tomu chtěl, že dva roky na to jsem začal hrát s kapelou KISS revival Praha, což pro mě byla skvělá zkušenost.  V 17 letech jsem začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde jsem vystudoval obor – Kytara rock. Už před tím jsem věděl, že na škole učí Petr Janda (Olympic) a bylo mým velkým snem se s ním setkat. V průběhu prvního ročníku jsem dostal nabídku navštěvovat jeho hodiny nad rámec svého rozvrhu a od první chvíle jsme si dobře rozuměli, za což jsem dodnes velmi vděčný.

V 18 letech jsem začal hrát se svou první autorskou kapelou Plán B, se kterou jsme v roce 2017 vydali i desku.  O rok později jsem dostal nabídku vystupovat ve dvojici s Petrem Jandou na jeho podzimním americkém turné, které pro mě bylo obrovskou zkušeností a zážitkem.
Úžasné bylo, když přišla další nabídka a odehráli jsme spolu na jaře 2019 turné po Austrálii a Novém Zélandu. A rok na to jsme se opět vrátili do USA. 

Od roku 2020 se však především věnuji své sólové tvorbě. Svou hudbu nahrávám ve spolupráci s producentem Ondřejem Žatkuliakem, se kterým jsem kromě své tvorby začal úzce spolupracovat i na tvorbě pro jiné interprety (např. Karol a Kvido, Ben a Mateo, Lollipopz, Berenika Suchánková či hymna pro extraligový tým Eagles Kladno).

Mimo skládání vlastních písniček a písniček pro jiné interprety, občas píši texty, vyučuji kytaru, nebo pomáhám ve studiu jako muzikant. Krom toho jezdím společně se svým kamarádem a kolegou pravidelně hrát dětem i seniorům, což je pro mě milé hudební zpestření.

Jsem rád, že jste zavítali na mé webové stránky. Mé nejaktuálnější dění můžete sledovat na mých sociálních sítích a budu se na vás těšit brzy na některém z koncertů!